Pedikúra

Slovo pedikúra pochází ze dvou latinských slov, a to pedes, tj. pěšky, a curare, tj. pečovati. Pedikúra se tedy zabývá péčí o nohy. Tradice pedikúry sahá hluboko do naší historie. Péče o nohy byla zobrazena na egyptských obrazech již kolem roku 2400 před naším letopočtem. Velký rozmach v péči o tělo, nohy nevyjímaje, nastal v období starověkého Řecka a Říma, kdy se ve větší míře využívala léčebná síla vody a začaly se stavět městské lázně. Od této doby do současnosti prošla pedikúra velkým vývojem. Zpočátku byla výsadou téměř výhradně vyšších společenských vrstev, později pak pronikla mezi širší veřejnost.

Proč byste měli o své nohy pečovat?

Nohy jsou jednou z nejnamáhanější částí lidského těla, na kterou lidé často zapomínají. Nohy nás nosí celý život, proto by se na ně nemělo zapomínat. Suchá, popraskaná a otlačená kůže, která je následkem zátěže nohou. Nošením uzavřené nebo nevhodné obuvi, může být zdrojem bolesti i dalších zdravotních komplikací. Nejenže nohy nevypadají pěkně, ale jsou nepříjemné na dotek a neposlední řadě vznikají různé zdravotní problémy. Péče o nohy by tedy měla být pevnou součástí osobní hygieny jak žen tak i mužů. Nejen staří lidé mají problémy s nožkami i mladí potřebují pravidelnou péči. Pedikúra splňuje tři hlavní funkce: preventivní, hygienickou a léčebnou (tj. ošetření drobných vad a nemocí nohou).

Jaké služby u nás nabízíme?

Mokrá pedikúra

Mokrá pedikúra začíná příjemnou koupelí nohou s koupelovou solí dle výběru klienta, stříhají a obrušují se nehty, ošetřuje se nehtové okolí, odstraňují se kuří oka, otlaky, odstraňuje zrohovatělá kůže na chodidlech. Hydratace kůže na podpoření její hebkosti a vláčnosti.

Medicinální pedikúra

Medicinální (suchá či přístrojová) pedikúra je moderní komfortní způsob péče o nehty a kůži na nohou, při kterém se nohy předem nenamáčejí, jen dezinfikují. Ošetření se provádí nasucho speciální bruskou a frézkami. Takto provedená pedikúra je bezbolestná, velmi jemná a precizní a dokáže vyřešit i problematické odstranění silně zrohovatělé kůže na patách, léčení kuřích ok, zarostlých nehtů. Při ošetření nedochází na rozdíl od běžné pedikúry k narušení celistvosti kůže, a je tak minimalizováno riziko poranění a infekce.

Speciální systém odsávání, čištění a dezinfekce zaručuje maximální hygienu během celého ošetření. Medicinální pedikúra je obzvláště doporučována klientům, kteří ze zdravotních důvodů nemohou podstoupit klasickou pedikúru. Při medicinální pedikúře nehrozí riziko poranění a přenosu mykóz a infekcí. Tento šetrný způsob péče o nohy je proto vhodný pro diabetiky, lidi trpící onemocněním žil, onkologicky nemocní klienti, s lupenkou, neuropatií, pro klienty s lymfedémem, těhotné, ale i pro ostatní klienty, kteří suchou pedikúru chtějí vyzkoušet nebo si jí oblíbili. Postup suché pedikúry je následující:

  • Desinfekce nohou. Ošetření, zkrácení délky nehtů a zarovnání jejich tvaru.
  • Vyčištění prostoru mezi nehtem a nehtovým valem. Odstranění zrohovatělé kůže.
  • Obroušení rozpraskané kůže na patách. Odstranění kuřích ok. Ošetření zarůstajících nehtů.
  • Hydratace kůže na podpoření její hebkosti a vláčnosti.

Kombinovaná pedikúra

Kombinovaná pedikúra začíná příjemnou koupelí nohou s koupelovou solí dle výběru klienta, stříhají se nehty, ošetřuje se nehtové okolí, odstraňují se kuří oka, otlaky, odstraňuje zrohovatělá kůže na chodidlech. Bruskou se dopilují nehty, dočistí prostory mezi nehtem a nehtovým valem a dohladka dobrousí celé plosky nohou. Na závěr hydratace kůže na podpoření její hebkosti a vláčnosti.

SPA pedikúra

SPA pedikúra začíná příjemnou koupelí nohou s koupelovou solí dle výběru klienta, stříhají a obrušují se nehty, ošetřuje se nehtové okolí, odstraňují se kuří oka, otlaky, odstraňuje zrohovatělá kůže na chodidlech. Pak se nanáší peeling, který se následně smyje. Udělám příjemnou uvolňující masáž nohou. Nanese se maska na nohy a nakonec se nožky dají do teplého zábalu.

Otevírací doba

Salon Správný krok

v budově Komerční banky - vchod D (suterén)

  • Pondělí - Čtvrtek: dle objednávek
ADRESA

Horská 634, 541 01 Trutnov

MOBIL

+420 734 112 718

EMAIL

salonspravnykrok@seznam.cz

Salon Správný krok

Zpříjemním vám chůzi...